Minaur se impune și în patrulea amical din această iarnă

Aflată în cantonament la Băile Felix, echipa de fotbal CS Minaur a disputat sâmbătă al patrulea amical din această iarnă. După 4-1 cu Progresul Șomcuta Mare, 2-0 și 3-2 cu CSM Satu Mare, băimărenii au obținut o nouă victorie, 2-1 (2-0) cu CSC Sânmartin, golurile echipei noastre fiind marcate de Alexandru Pop și Vasile Pop.

Prima repriză (65 de minute): Aleandru Gudea – Alexandru Core, Andrei Tînc, Bogdan Matei, Mircea Donca, Paul Nistor, Vasile Pop, Cristian Paul, Andrei Ofrim, Bogdan Melinte, Alexandru Pop

Repriza a doua (25 minute): Karoly Fila – Cosmin Berindea, Denis Matei, Ciprian Duruș, Valer Giurgiu, Andrei Hațiegan, Răzvan Lupu, Krisztian Szekely, Bogdan Minteuan, Denis Szep, Ionuț Măhălean. Portarul Eduard Juhasz a jucat ultimele 20 de minute.

Programul amicalelor:
  • 23 ianuarie (Baia Mare): CS Minaur – Progresul Șomcuta Mare: 4-1. Au marcat: Alexandru Pop, Paul Nistor, Andrei Hațiegan și Ionuț Măhălean
  • 27 ianuarie (la Satu Mare): CSM Satu Mare – CS Minaur: 0-2. Au marcat: Alexandru Pop și Ionuț Măhălean
  • 3 februarie (la Oradea): CSM Satu Mare – CS Minaur: 2-3. Au marcat: Alexandru Pop, Bogdan Melinte și Bogdan Matei
  • 6 februarie (la Oradea): CSC Sânmartin – CS Minaur: 1-2. Au marcat: Alexandru Pop, Vasile Pop
  • 10 februarie: Luceafărul Oradea (la Oradea)
  • 16 februarie: Unirea Dej (la Iclod)
  • 26 februarie: Sănătatea Cluj (la Cluj Napoca)
  • 5 martie: Gloria Bistrița (la Bistrița)