Minaur a terminat sezonul mai repede decât și-ar fi dorit

A mai trecut un an și Minaur a rămas tot în Liga 3. Al doilea sezon cu participare la un baraj de promovare, al doilea consecutiv cu ratare. Din păcate, Minaur a terminat sezonul mai repede decât și-ar fi dorit. După 0-0 în Baia Mare, Unirea Dej s-a impus pe teren propriu cu 3-1 (1-1) și va juca barajul decisiv pentru promovare cu SCM Zalău.

FC Unirea Dej – CS Minaur Baia Mare: 3-1 (1-1)
  • Stadionul Municipal din Dej
  • Arbitri: Szabolcs Kovacs (Carei) – Imre Laszlo Bucsi (Sf. Gheorghe), Ioan Alexandru Corb (Satu Mare). Arbitru 4: Marius Omuț (Satu Mare). Observatori: Gheorghe Constantin (Suceava) și Ioan Orosfoian (Tg. Mureș)
  • Unirea Dej: Doru Fărcaș – Mihai Kereki, Marius Cătinean, Denis Roș, Adrian Pop, Ionuț Rus, Alexandru Blaj, Cristian Chira, Sebastian Serediuc, Ionuț Frăsineanu, Florin Blaj

Rezerve: Raul Papp, Ștefan Georgescu, Tudor Vomir, Andrei Peter, Virgil Sabo, Alexandru Papp, Andrei Pop, Bogdan Pop, Angelo Cocian

Antrenori: Dragoș Militaru (principal), Eusebiu Șuvagău (secund), Moussaddak Moundir (secund), Constantin Bădan (antrenor cu portarii)

  • CS Minaur: Alexandru Gudea – Alexandru Core, Ciprian Duruș, Bogdan Matei, Krisztian Szekely, Paul Nistor, Mircea Donca, Bogdan Minteuan, Vasile Pop, Alexandru Pop, Andrei Hatiegan

Rezerve: Karoly Fila – Răzvan Lupu, Valer Giurgiu, Bogdan Melinte, Denis Matei, Adrian Zaluschi, Ciprian Stanciu, Claudiu Vereș, Șerban Tirla

Antrenori: Vasile Miriuță (principal), Vlad Ungureanu (secund)

 

Programul meciurilor de baraj
  • CSA Steaua București – ACS Mostiștea Ulmu: 2-0 – în tur: 2-0
  • Dacia Unirea Brăila – CSM Bucovina Rădăuți: 4-0 – în tur: 0-2
  • ACS Foresta Suceava – ACS Suporter Club Oțelul Galați: 0-0 – în tur: 0-3
  • ACSO Filiași – CSM Corona Brașov: 0-4 – în tur: 0-1
  • ACS Vedița Colonești – ACS SR Municipal Brașov; 1-1 – în tur: 1-0
  • ACS Viitorul Șelimbăr – CS Crișul Chișineu Criș: 2-2 – în tur: 2-0
  • CS Șoimii Lipova – CS Măgura Cisnădie: 1-1 – în tur: 1-2
  • CSO Cugir – SCM Zalău: 0-2 – în tur: 0-2
  • FC Unirea Dej – CS Minaur Baia Mare: 3-1 – în tur: 0-0
  • SC Fotbal Club FCSB SA 2 – CS Afumați (duminică, 11.30) – în tur: 1-0