Derby-ul cu Zalău este sâmbătă de la ora 17.00

Sâmbătă, de la ora 17.00, stadionul “Viorel Mateianu” va fi gazda partidei dintre CS Minaur și SCM Zalău, din cadrul etapei a 4-a din Liga 3, seria 10. Intrarea este liberă, însă este bine să citiți condițiile de intrare în stadion postate joi, pe pagina de fb a clubului.

Este un meci derby pentru această serie, ambele echipe dorindu-și promovarea în Liga 2 la finele sezonului. Până acum, Minaur a dus toate etapele foarte bine, reușind trei victorii din tot atâtea meciului, în timp ce echipa din Zalău a pierdut surprinzător etapa trecută, pe teren propriu, cu Șimleu Silvaniei.

Lotul echipei SCM Zalău

  • Portari: Bogdan Miron, Andrei Pop, Tudor Mare
  • Jucători de câmp: Răzvan Dulap, Lorant Kis, Alin Mutu, Cristian Jalba, Florin Pop, Petru Ardelean, Mihai Onicaș, Mihai Forna, Mihai Petra, Florin Istrate, Raul Stanciu, Sebastian Culda, Sebastian Duma, Dănuț Cozma, Denis Cubaș, Cosmin Meșter, Dan Berci, Alexandru Sorian, Andrei Șumlea, Romaric Logon, Alexandru Jula, Sergiu Negruț, Andu Moisi, Sergiu Pop, Alexandru Nagy, Vadim Calugher
  • Marcatori în primele trei runde: Sergiu Negruț 4, Sergiu Pop 3, Andu Moisi 2, Cosmin Meșter 2, Dan Berci 2

Zalău și Minaur sunt echipele care au marcat cele mai multe goluri în primele trei etape din această serie. De la Minaur avem șapte marcatori: Ciprian Stanciu 3, Alin Văsălie 3, Viorel Chinde 1, Mircea Donca 1, Cosmin Berindea 1, Arthur Teut 1, Adrian Bura 1.

Programul etapei a 4-a
  • CFR 2 Cluj-Napoca – Someșul Dej (vineri, 17.00)
  • CSM Satu Mare – Sportul Șimleu Silvaniei (sâmbătă, 17.00)
  • CSM Minaur Baia Mare – SCM Zalău (sâmbătă, 17.00)
  • Lotus Băile Felix – Progresul Șomcuta Mare (sâmbătă, 17.00)
  • CA Oradea – Luceafărul Oradea (sâmbătă, 17.00)

Clasament

  1. Minaur Baia Mare – 9p (11-2) – 3
  2. CFR 2 Cluj-Napoca – 7p (5-2) – 3
  3. CA Oradea – 7p (5-3) – 3
  4. SCM Zalău – 6p (13-6) – 3
  5. Lotul Băile Felix – 6p (6-3) – 3
  6. Sportul Șimleu – 5p (3-2) – 3
  7. Luceafărul Oradea – 1p (1-8) – 3
  8. Progresul Șomcuta – 1p (2-11) – 3
  9. CSM Satu Mare – 0p (5-8) – 3
  10. Someșul Dej – 0p (3-9) – 3

Etapa 5 (25 septembrie): Someșul Dej – CSM Satu Mare; Luceafărul – CFR 2; Progresul – CAO; Zalău – Băile Felix; Sportul Șimleu – CS Minaur.