Băimărenii vor să vină cu punct(e) de la Oradea

Sâmbătă, de la ora 15.00, stadionul “Iuliu Bodola” din Oradea va fi gazda partidei dintre CA Oradea și CS Minaur Baia Mare, din cadrul etapei a Sâmbătă, de la ora 15.00, stadionul “Iuliu Bodola” din Oradea va fi gazda partidei dintre CA Oradea și CS Minaur Baia Mare, din cadrul etapei a opta din Liga 3, seria 10. Un meci între două vecine de clasament, despărțite de doar două puncte. Minaur vrea să rămână în plasa liderei, singura echipa care a reușit să ia trei puncte echipei antrenate de Ciprian Danciu.

Lotul echipei din Oradea

  • Portari: Adrian Barabaș, Radu Bob
  • Fundași: Cristian Urbanowski, Alexandru Popa, Loren Ioviță, Mark Kovacs, Cristian Copil, Cosmin Letan, Daniel Stan
  • Mijlocași: Răzvan Săutiuț, George Gherman, Florin Chițaș, Constantin Roșu, Raul Ardelean, Răzvan Gunie, Toma Abrudean, Daniel Cîrjan, Alexandru Lezeu, Darius Marina, Andrei Gheorghiță
  • Atacanți: Ștefan Meșter, Marius Hosu, Flaviu Porumb
  • Antrenori: Florin Fărcaș, Dorin Mihuț, Vlad Ghețe

Etapa 8

  • CFR Cluj-Napoca 2 – Sportul Șimleu Silvaniei (vineri, ora 15.00). Arbitri: Csaba Papp (Luduș) – Petru Irina, George Urs (Oradea). Observatori: Sergiu Neichi (Satu Mare), Petru Boroș (Oradea)
  • CSM Satu Mare – Lotus Băile Felix (sâmbătă, 15.00). Arbitri: Dan Dreve – Robert Mereș (Cluj-Napoca), Marius Bălan (Dej). Observatori: Traian Marchiș și Cristian China (Baia Mare)
  • CA Oradea – CS Minaur Baia Mare (sâmbătă, 15.00). Arbitri: George Cătălin Roman – Patrik Ștefan Sandu (Timișoara), Călin Cimponeriu (Lugoj). Observatori: Constantin Por (Satu Mare), Leontin Moga (Zalău)
  • Someșul Dej – SCM Zalău (sâmbătă, 15.00). Arbitri: Alexandru Suvar (Sibiu) – Andrei Pantea, Andrei Pîslaru (Arad). Observatori: Ion Hotico (Baia Mare), Ioan Suciu (Tg. Mureș)
  • Luceafărul Oradea – Progresul Șomcuta Mare (sâmbătă, 15.00). Arbitri: Victor Hurducaș (Iclod – Cluj) – Claudiu Giorgiu, Paul Pojar (Cluj-Napoca). Observatori: Silviu Mocanu (Arad), Ilarion Damianov (Tulcea)

Clasament

  1. Lotul Băile Felix – 18p (19-5) – 7
  2. Minaur Baia Mare – 16p (18-8) – 7
  3. CA Oradea – 14p (15-11) – 7
  4. SCM Zalău – 12p (21-14) – 7
  5. Someșul Dej – 12p (17-12) – 7
  6. CFR 2 Cluj-Napoca – 11p (11-8) – 7
  7. Sportul Șimleu – 10p (8-7) – 7
  8. CSM Satu Mare – 3p (9-21) – 7
  9. Progresul Șomcuta – 2p (9-24) – 7
  10. Luceafărul Oradea – 1p (3-20) – 7

Etapa a 9-a (sâmbătă, 23 octombrie, ora 15.00): Progresul – Satu Mare; SCM Zalău – Luceafărul; Sportul Șimleu – Someșul Dej; CS Minaur – CFR 2 Cluj; Băile Felix – CA Oradea.